Hseyin Yavuz, Trafik bilirkiisi, Trafik kaza bilirkiisi

TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ


Trafik kuralları eğitimi

Özellikle uzun yoldayken farlarınız mutlaka gece gündüz açık olsun... #x# Emniyet kemerinizi şehir içi şehir dışı lütfen takın Kemer susturucu kullanmayın.Motorda kask arabada kemer hayat kurtarır Lütfen dikkat edin.Hatalı sollama yapmayın önünüzdeki araçla takip mesafenizi bırakın.Uzun yoldayken yorulduğunuzu hissettiğinizde mutlaka aracınız durdurup dinlenin.Önünüzde seyreden araçların stoplarının teki yanıp teki yanmıyabilir gece dikkatli olun.Araç kullanırken acele etmeyin acale edenlerin nereye gittiği belli lütfen dikkat. Trafikte dikkatli olun.

 

Trafik kuralları yaya ve sürücülerin yolda giderken uymaları gereken kurallardır. Günümüzde özelliklebüyük kentlerde insan ve araç sayısı çok artmıştır. Yollarkalabalıktır. #x# Yaya ve sürücülerin bir yere gidip gelirken birbirlerine zarar vermeden yol almaları, ancak bu kurallara uymalarına bağlıdır.

Trafik kurallarına uyulmadığı zaman neler olduğunu hepimiz biliriz. Bu tür haberleri her gün gazetelerden okumakta, televizyonlarımızda izlemekteyiz. Trafik kurallarına uymamak hem kendi hayatımızı hem de başkalarının hayatını tehlikeye atmaktır. Bunu yapan kişiler kendilerinin ve başkalarının yaşama hakkına saygısızlık etmiş olurlar. #x# Trafik kurallarına uymamak insanların ölmelerine, yaralanmalarına, Sakat kalmalarına ve maddi zarara uğramalarına neden olur. Trafik kurallarına uymayarak başkalarına zarar vermek, haksızlık yapmak, kul hakkına girmek demektir. Bu nedenle Toplumsal hayatın gereği olarak trafik kurallarına uymalıyız. Böylece kendimizi ve diğer insanları tehlikelerden korumuş oluruz. #x# Kimsenin hakkını çiğnememiş oluruz.

 

antalya web tasarım web tasarım web tasarım antalya Antalya transfer Antalya transfer Hatay araç kiralama Alanya Transfer Gazipaşa Transfer Antalya Transfer Antalya Flughafen Transfer