Hseyin Yavuz, Trafik bilirkiisi, Trafik kaza bilirkiisi

BİLİRKİŞİ NASIL OLUNUR


BİLİRKİŞİ NASIL OLUNUR 

Hayatımızın içerisinde olan ve bir gerçeği olan trafikte bulunduğumuz zaman içerisinde başımıza gelebilecek “trafik kazalarının” ilk aşaması olan kaza mahallindeki #x# incelemeden, son aşaması olan yargılama ve Yargıtay aşamasına kadar olan süreç hayati önem taşımaktadır. İlk başlangıç aşaması olan, trafik kazasının meydana geliş aşamasında delillerin toplanması ile hazırlık soruşturması ve yargılama safhası olan kovuşturma aşamasında, trafik kazasının delillerin toplanarak yargı makamına sunulması da yargılamanın seyrine etki göstermektedir. #x#

İŞTE “TRAFİK KAZALARINDA BİLİRKİŞİLİĞİN ÖNEMİ” BURADA ORTAYA ÇIKMAKTADIR.

Kaza mahallinde toplanan deliller, kazanın oluşumu, analizi, değerlendirilmesi ve sonunda GEREKÇELERİ ile birlikte ortaya konan “bilirkişi raporunun” vazgeçilmezliği ortaya çıkacaktır.

Yapılan tespitlere istinaden ortaya konan gerçekleri gören yargılamada, #x# daha adil ve delillere dayanan kararlar ortaya koyacaktır.

Duruma göre maddi gerçekleri ve maddi delilleri ortaya koyan bir “bilirkişi raporu” diğer adıyla C.M.K madde 67 ye göre “Bilimsel Mütalaa Raporu” hakkın haklıya teslimini zaruri hale getirecektir.

Her bilirkişi raporu “Bilirkişi Raporu” DEĞİLDİR. Her Bilirkişi de “Bilirkişi” değildir. #x# Aslolan yapılan işi doğru, dürüst ve maddi gerekçeleri ile birlikte delilleri ortaya koyan bir bilirkişi raporudur.

antalya web tasarım web tasarım web tasarım antalya Antalya transfer Antalya transfer Hatay araç kiralama Alanya Transfer Gazipaşa Transfer Antalya Transfer Antalya Flughafen Transfer